Новини

Уряд гарантує виконання своїх обов’язків щодо розробки Національного плану дій з прав людини

Київ, 21 вересня 2015 – У Міністерстві юстиції відбувся круглий стіл щодо імплементації Національної стратегії з прав людини та плану дій.

 
 DSC7946У своєму вступному слові Міністр юстиції Павло Петренко підкреслив, що українська влада готова до широкої дискусії щодо захисту прав людини та на найвищому рівні гарантує виконання взятих на себе зобов'язань у цій сфері.
 
"Те, що понад 250 організацій були долучені до процесу розробки Плану імплементації Стратегії, говорить про те, що це дійсно національний діалог, в якому ми маємо згуртуватися і знайти консенсус по всім дискусійним питанням", – наголосив Міністр юстиції.
 
Він також повідомив про кроки, які вже були зроблені для покращення ситуації у сфері захисту прав людини. Передовсім йдеться про початок антикорупційної реформи, забезпечення доступу до публічної інформації та відкриття реєстрів.
 
 DSC7935Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова у ході свого виступу зауважила, що підготовка аналогічних стратегій та планів у європейських країнах почалася ще 15 років назад. Тому в цих країнах вже реалізовують другі й треті хвилі стратегій.
 
"Для нас це перший досвід. Але найголовнішим є те, що уряд став на позицію того, що Національна стратегія з прав людини має готуватися представниками громадянського суспільства та експертами. Саме ці люди на волонтерських засадах працюють над тим, щоб покращувати ситуацію і в регіонах, і в центрі країни", – зазначила перший заступник Міністра юстиції.
 DSC7963 
Помічник Генерального секретаря ООН у сфері прав людини Іван Шимонович підкреслив основні завдання Стратегії з прав людини: "Вона втілює в собі зобов'язання з боку лідерів країни щодо захисту і виконання обов'язків із забезпечення прав людини. По-друге, вона дає можливість робити моніторинг виконання цих зобов'язань. І по-третє, це є згода уряду бути підзвітним у виконанні зобов'язань щодо прав людини".
 
Заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця зауважив: "Конвенційні зобов'язання, які Україна має безвідносно до існування плану, відтепер можуть стати як частиною плану, так і частиною дискусії, яка має відбутися. Головна роль майбутнього плану має належати представникам громадянського суспільства".
 
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська наголосила на відкритості, яка була забезпечена Мін'юстом під час створення Стратегії.
 
"Зроблений величезний крок – затверджена Національна стратегія у сфері прав людини, яка розроблялася Міністерством юстиції дуже відкрито, з широким залученням громадянського суспільства. Ця стратегія є для нас дорожньою картою в частині того, що ми хотіли б досягнути через 5 років після початку її імплементації", - сказала Омбудсмен.
 
 DSC7957Виконавчий Директор Української Гельсінської Спілки з прав людини Аркадій Бущенко в своєму виступі наголосив на важливості діалогу між урядом і громадянським суспільством. Він представив проміжний тіньовий звіт про виконання Україною рекомендацій універсального періодичного огляду (УПО), підготовлений громадянським суспільством.
 
Організації громадянського суспільства, які представляють Робочу групу з розробки Плану дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини поділилися своїм баченням про подальші кроки і підходи до розробки якісного Плану дій.