У своєму вступному слові Міністр юстиції
Павло Петренко підкреслив, що українська влада готова до широкої дискусії щодо захисту прав людини та на найвищому рівні гарантує виконання взятих на себе зобов'язань у цій сфері.
"Те, що понад 250 організацій були долучені до процесу розробки Плану імплементації Стратегії, говорить про те, що це дійсно національний діалог, в якому ми маємо згуртуватися і знайти консенсус по всім дискусійним питанням", – наголосив Міністр юстиції.
Він також повідомив про кроки, які вже були зроблені для покращення ситуації у сфері захисту прав людини. Передовсім йдеться про початок антикорупційної реформи, забезпечення доступу до публічної інформації та відкриття реєстрів.
Перший заступник Міністра юстиції
Наталія Севостьянова у ході свого виступу зауважила, що підготовка аналогічних стратегій та планів у європейських країнах почалася ще 15 років назад. Тому в цих країнах вже реалізовують другі й треті хвилі стратегій.
"Для нас це перший досвід. Але найголовнішим є те, що уряд став на позицію того, що Національна стратегія з прав людини має готуватися представниками громадянського суспільства та експертами. Саме ці люди на волонтерських засадах працюють над тим, щоб покращувати ситуацію і в регіонах, і в центрі країни", – зазначила перший заступник Міністра юстиції.
Помічник Генерального секретаря ООН у сфері прав людини Іван Шимонович підкреслив основні завдання Стратегії з прав людини: "Вона втілює в собі зобов'язання з боку лідерів країни щодо захисту і виконання обов'язків із забезпечення прав людини. По-друге, вона дає можливість робити моніторинг виконання цих зобов'язань. І по-третє, це є згода уряду бути підзвітним у виконанні зобов'язань щодо прав людини".
Заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця зауважив: "Конвенційні зобов'язання, які Україна має безвідносно до існування плану, відтепер можуть стати як частиною плану, так і частиною дискусії, яка має відбутися. Головна роль майбутнього плану має належати представникам громадянського суспільства".
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська наголосила на відкритості, яка була забезпечена Мін'юстом під час створення Стратегії.
"Зроблений величезний крок – затверджена Національна стратегія у сфері прав людини, яка розроблялася Міністерством юстиції дуже відкрито, з широким залученням громадянського суспільства. Ця стратегія є для нас дорожньою картою в частині того, що ми хотіли б досягнути через 5 років після початку її імплементації", - сказала Омбудсмен.
Виконавчий Директор Української Гельсінської Спілки з прав людини
Аркадій Бущенко в своєму виступі наголосив на важливості діалогу між урядом і громадянським суспільством. Він представив проміжний тіньовий звіт про виконання Україною рекомендацій універсального періодичного огляду (УПО), підготовлений громадянським суспільством.