Новини

Львів проводить Форум електронного врядування

Львів, 18-19 вересня 2015 – Понад 250 учасників з різних міст країни взяли участь у Форумі електронного врядування "Електронна країна: віра в майбутнє", щоб дізнатися про інноваційні технології та послуги електронного урядування.

slayd1 
 
Серед виступаючих було багато високопоставлених чиновників, у тому числі міністр юстиції, заступник міністра оборони, заступник голови Адміністрації Президента, депутати, відповідальні за законодавчу складову, заступник директора Агенції електронного урядування, а також спікери з Грузії, Польщі, Естонії, Німеччини і США.
 
DSC 75817581"Наша мета – максимально спростити життя людей. Щоб кожна людина, яка хоче отримати ту чи іншу послугу, могла це зробити автоматично. Щоб мінімізувати корупцію, наше завдання – зробити усі процедури максимально простими, доступними", – зазначив під час відкриття Форуму міський голова Львова Андрій Садовий, – "Тільки максимальна відкритість і прозорість у всіх сферах здатна врятувати нашу країну. IТ є тим ударом, який може добити корупцію. Максимальна прозорість – це те, чого бояться люди, які руйнують нашу країну".
 
На гостей Форуму чекало чимало надихаючих дискусій, мотиваційних презентацій, інноваційних рішень, нових послуг і багато цікавого.
 
Учасники обговорили питання електронного урядування та електронних послуг, дізналися про кращі світові ІТ проекти та навчальні програми комп'ютерної грамотності, представлені міжнародними спікерами, з'ясували основні принципи фандрайзингу для ІТ проектів, пояснені представниками міжнародних організацій та посольств, і дослідили питання відкритих даних під час експертних презентацій стратегії електронного розвитку і процесу її реалізації.
 
DSC 760176017601"Для простої людини, для простого українця є дуже важливим те, що він може відчути про покращення свого життя у спілкуванні з державою кожен день. Це дуже прості життєві речі: реєстрація свого маленького бізнесу, отримання дозволу, реєстрація народження дитини, реєстрація шлюбу. Саме з таких маленьких вражень, або позитивних, або негативних, складається загальне враження у людини про державу та її ефективність. Ми прийняли рішення почати зміни саме з тих побутових речей, до яких має відношення Міністерство юстиції. Але без союзників, таких, як місцева влада і місцева громада, ми не будемо успішними", – сказав Міністр юстиції України Павло Петренко
 
2 
Говорячи про прозорість у сфері фінансів, експерт ПРООН Галина Кохан представила інтерактивний інструмент візуалізації бюджету (підтриманий ПРООН та іншими партнерами), що перетворює сотні рядків електронних таблиць, з яких складаються міські бюджети, на зрозумілу інфографіку, з якою громадяни можуть ознайомитися на веб-сайті міста.
 
 
 
 
Основним натхненням організаторів Форуму був твір Рея Бредбері "451 градус по Фаренгейту". Вони використали метафору "спалення книг" для того, аби навчити людей змінювати себе та оточуючий світ, позбутись жорсткої бюрократії та перейти на новий щабель розвитку та змін.