Новини

Хаби громадянського суспільства, що підтримуються ПРООН, стали переможцями 4-го Конкурсу кращих річних звітів

Київ, 10 липня 2015 – Донецька обласна організація "Комітет виборців України" та Фонд громади Херсона "Захист" посіли друге місце і третє місце відповідно в 4-му Конкурсі кращих річних звітів, організованому Творчим центром ТЦК у співпраці з ПРООН в рамках проекту "Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства", що фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

1c03cd48-7465-4487-8a2a-55d1057ddb87 
Винагороджуючи некомерційні організації за кращі річні звіти, конкурс заохочує належний рівень прозорості та відкритості організаційної культури організацій громадянського суспільства (ОГС) та підвищує рівень довіри населення до діяльності громадських об'єднань та благодійних організацій. Офіційно зареєстровані асоціації, благодійні організації та організації громадянського суспільства України були запрошені взяти участь у конкурсі.
 
За словами Виконавчого директора Творчого центру ТЦК Володимира Купрія, з моменту свого запуску в 2011 році, конкурс залучив 48 організацій з усієї України. Це говорить про тенденцію до зростаючої прозорості та підзвітності громадянського суспільства, а також посилення такого попиту з боку громадських організацій по відношенню до сучасних викликів і вимог.
 
"Не всі організації подібні за своїми масштабами і сферами діяльності, й вони не можуть однаково оцінюватись, тому в нашому конкурсі є три категорії. Перша категорія - для організацій з невеликих і віддалених населених пунктів. Друга категорія - для організацій з будь-яких населених пунктів з річним фінансуванням менше 1 млн. грн. І ще одна категорія - для організацій з річним бюджетом більше 1 млн. грн.", сказав пан Володимир.
 
 
17ad381f-e74d-462e-86c6-893c2d617356Регіональні хаби громадянського суспільства, що підтримуються програмою «Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства», зайняли призові місця на цьогорічному конкурсі. Донецька обласна організація "Комітет виборців України" зайняла друге місце, в той час як Фонд громади Херсона "Захист" став третім. Інший хаб, Кіровоградська ГО "Територія успіху", отримав втішний приз за те, що потрапив у пул конкурсантів.
 
Ці організації є частиною програми підтримки 8 провідних регіональних ОГС (хабів), що прагнуть до внутрішньої трансформації, хочуть стати втіленням принципів, які вони відстоюють, і в решті решт стати провідниками розвитку інших організацій.
 
За рік ґрунтовної підтримки, що надається проектом «Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства», хаби перезавантажили свої правління відповідно до принципів демократичного врядування; подвоїли свої бюджети, використовуючи місцевий збір коштів та ефективне планування; збільшили число волонтерів; поліпшили свої процедури управління і закупівель; стали більш відкритими і прозорими у своїх громадах.