Новини

Четвертий форум розвитку громадянського суспільства зібрав більше тисячі громадських активістів

Київ, 20 листопада 2015 – Найбільший форум громадянського суспільства в країні прийняв більше 1300 громадських лідерів, бізнесменів і державних службовців для обговорення інноваційних ідей і успішних практик розбудови потенціалу організацій громадянського суспільства.

 
20151120-sliderЗ моменту свого заснування в 2012 році форум став найбільшою національною платформою для громадянського суспільства, традиційним місцем зустрічі для інтенсивного обміну досвідом, взаємного навчання і створення мереж. Щороку він залучає соціальних активістів, благодійників, волонтерів, представників бізнес-компаній та міжнародних організацій, державних службовців та представників місцевих органів влади для обговорення актуальних питань громадянського суспільства та країни в цілому.

Проходячи цього року під гаслом "Зміни себе, щоб змінити країну", форум запропонував усім разом подумати, що нам потрібно змінити в наших підходах і цінностях, щоб жити в країні наших мрій. Організований ІСАР "Єднання" у партнерстві з Адміністрацією Президента України, цей 2-денний форум створив сприятливе середовище для змін, які мають починатися зсередини. З програмою конференції можна ознайомитися тут.
 
201511202-sliderВже третій рік ПРООН в Україні підтримує цей щорічний форум, в якому взяли участь представники всіх регіонів України, а також Словаччини, Польщі, Швеції, Німеччини, Франції, Великобританії, Угорщини, Канади і США.
 
ПРООН працює з організаціями громадянського суспільства, допомагаючи їм стати захисниками реформ на національному та регіональному рівнях. ПРООН допомогає організаціям зростати через інституційний розвиток і, паралельно, нести ті зміни, які вони хотіли б бачити у своїх громадах.

201511201-sliderВідкриваючи форум, заступник Голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко підкреслив важливість нещодавно прийнятої Національної стратегії у сфері прав людини, яка передбачає співробітництво між громадянським суспільством та урядом.
 
Після церемонії відкриття, спеціальні гості Орися Луцевич, Микола Дейчаківський, Олег Рибачук виступили з надихаючими промовами в стилі TEDTalk, мотивуючи громадянське суспільство змінити Україну. Вони ознайомили слухачів з різними аспектами розвитку українського громадянського суспільства. Презентації ключових спікерів форуму можна переглянути тут.
 
Протягом двох днів форум проводився у форматі "багато локацій + багато подій", пропонуючи учасникам залучатися до обговорень, брати участь у семінарах, подивитися кіно, випити кави у "світовому кафе", відвідати виставки, почитати книги і навіть стати справжнім дослідником у лабораторії. Цього року основною діяльністю форуму були різноманітні "історії успіху" - найвдаліші стартапи, найцікавіші ініціативи та відомі спікери.
 
Популярним компонентом форуму була сесія, присвячена спілкуванню громадських активістів з донорами. Поряд з іншими міжнародними організаціями, ПРООН представила громадськості свої ініціативи у неформальному форматі "кафе", коли учасники переміщалися між столами, ознайомлюючись з матеріалами проектів і розмовляючи з представниками ПРООН.

20151119-sliderПРООН також презентувала свій досвід підтримки місцевих антикорупційних ініціатив під час сесії, присвяченої побудові нульової терпимості до корупції. Експерти поділилися з аудиторією практичним досвідом і деякими з найбільш відчутних швидких перемог, наприклад, коли місцева організація зупинила сумнівні договори про державні закупівлі на суму майже 30 млн. грн., які могли б стати частиною корупційних схем.
 
Проведена ПРООН сесія щодо Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" була спрямована на підвищення обізнаності активних громадян, членів громадських організацій та інших ініціатив про Ініціативу "Партнерство "Відкритий Уряд" (ПВУ) та Національний план дій з її реалізації в Україні. Учасникам було запропоновано взяти активну участь у контролі за здійсненням Національного плану дій ПВУ на 2014-2015 роки та підготовці нового Плану дій на 2016-2017 роки.
 
Церемонія закриття форуму була вражаючою - нагороди для переможців конкурсів та вражаюче лазерне шоу.