Новини

Перезапустімо демократію разом! Стартує конкурс молодіжних інновацій U-Inn 2.0 RELOAD

Ви маєте інноваційні ідеї, як змінювати свою громаду? Бажаєте більше дізнатися про демократичні процеси і як можна на них впливати? Запрошуємо взяти участь у програмі розвитку молодіжних інновацій для сприяння доброчесності та інклюзивності U-Inn 2.0:RELOAD!

16 травня 2019 року у м. Києві громадські активісти та активістки дізналися про запуск програми розвитку молодіжних інновацій, технологічних та креативних рішень для сприяння доброчесності та інклюзивності в регіонах України U-Inn 2.0 RELOAD. Ініціатива об’єднала багатьох партнерів із державного та громадського секторів, які надаватимуть менторську, організаційну і фінансову підтримку соціальних інновацій, запропонованих молоддю. 

«Ми провели дослідження, де аналізувалися доброчесність та інклюзивність демократичних процесів в Україні. І виявили ґрунтовні виклики на регіональному рівні. Це підштовхнуло нас вдруге організувати конкурс U-Inn 2.0: RELOAD Restart Local Democracy. У громадах варто впроваджувати такі цінності, як ефективні прозорі системи врядування, участь вразливих груп у прийнятті рішень. І необхідно залучати до цього процесу молодь», - пояснює Надія Бабинська, координаторка ініціативи U-Inn 2.0.

 Програма підтримки молодіжних інновацій реалізується вже вдруге. В 2017 році відбувся перший пілотний конкурс молодіжних інновацій для демократії та прав людини. В ньому взяли участь більше 600 молодих людей, 90 команд подали свої ідеї на конкурс і шість команд отримали фінансування та менторську підтримку для реалізації інноваційних проектів. 

 Інноваційні рішення для U-inn 2.0: RELOAD, окрім технічної, креативної складової, обов’язково мають включати комунікацію з громадянами/ками, їх залучення, взаємодію, з особливою увагою на молодь.  ІТ-рішенням може бути веб-сервіс, сайт, платформа, застосунок, портал, чат-бот, проекти з використанням штучного інтелекту чи аналізу даних, онлайн-ігри тощо. Креативним, нестандартним рішенням із використанням міжсекторальних, міждисциплінарних підходів, методів, інструментів, можуть бути інтервенції, мистецькі, ігрові соціальні проекти та інше.

«Наше головне завдання – втілити запропоновані ідеї. Молоді люди повинні усвідомити, що їх голос вагомий, а їхні ідеї варто реалізовувати. Це й стане мірилом нашого спільного успіху – коли максимальна кількість цих ініціатив буде втілена», – зазначив Олександр Ярема, Заступник міністра молоді та спорту України на презентації конкурсу.

Реєстрацію на конкурс вже відкрито. В рамках ініціативи заплановані поїздки по регіонам, зустрічі з місцевою молоддю, літній табір молодіжних інновацій, вебінари та U-Incubator для кращих ініціатив. 

Детальніше про умови участі, тематику інновацій, номінації конкурсу та основні етапи– на сайті ініціативи uinn.org.ua https://bit.ly/2w0B3em

U-inn 2.0: RELOAD  - це ініціатива Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України в рамках проекту “Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини”, який реалізовується завдяки фінансовій підтримці Міністерства закордонних справ Данії.