Новини

Громадські активісти презентували «Принципи Торонто» на підтримку реформ в Україні

22 травня 2019 року відбувся форум Реанімаційного Пакету Реформ, на якому представники громадянського суспільства та міжнародні експерти презентували «Принципи Торонто» — стратегічне бачення того, як забезпечити продовжуваність та результативність демократичних реформ в Україні. 

Форум передує третій Ukraine Reform Conference щодо прогресу українських реформ, що відбудеться в Канаді вже влітку.

«Реформи ніколи не бувають незворотними», – зазначив Посол Хюг Мінгареллі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні. – Тому, я раджу вам боротися, в першу чергу, за сталість реформ, а не за їхню незворотність. Ми маємо докласти максимальних зусиль, аби створити належні умови для появи нового політичного лідерства, аби примножувати всі ті здобутки, яких вдалося досягти за останні п’ять років».

«Принципи Торонто» – це візійний документ, підготовлений громадянським суспільством. Ми хочемо цим документом донести до влади та міжнародних партнерів бачення громадянського суспільства. Ми мали 60 експертів від громадських організацій, що працювали над документом, та місяць онлайн-обговорень. Ми маємо підтримку 70 всеукраїнських організацій. І з одного боку, це достатньо багато, але я від себе хочу сказати – це дуже мало, нам потрібно робити набагато більше», – сказав Тарас Шевченко, співголова Ради РПР.

Форум організований Реанімаційним Пакетом Реформ за фінансової підтримки ПРООН в Україні. ПРООН в Україні тісно співпрацює з громадянським суспільством, аби воно мало змогу повноцінно реалізувати свій потенціал та забезпечити необхідні зміни на місцевому та національному рівнях.