Новини

Вчимо молодих лідерів змін боротися з українською корупційною пухлиною

Корупція залишається однією з головних проблем, з якими стикаються українські студенти в повсякденному житті. Деякі студенти стверджують, що вони були змушені платити за прохідний бал на іспиті, інші кажуть, що вони були вимушені платити у подвійному розмірі, щоб забезпечити місце в гуртожитку.

Студенти, однак, прагнуть звільнитися від корупційних практик в системі освіти в Україні – їм просто потрібно навчитися, як це робити.

cq5dam.web.1280.1280"Що ми можемо зробити у менших містах, якщо будь-який опір корупції може призвести до виключення з навчального закладу?",  студенти запитували на зустрічах з Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) і Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні під час кампанії "Студенти проти корупції" в 2017-2018 роках.

Щоб студенти мали можливість зустріти однодумців з різних регіонів та освоїти ефективні антикорупційні інструменти, ПРООН та НАБУ 21-22 квітня організували в Києві дводенний табір «Студенти проти корупції», який об'єднав 24 студентів з усієї України. Ці молоді люди також стануть першими українськими молодіжними послами з питань боротьби з корупцією, місія яких полягатиме в тому, щоб сприяти більш широкому обговоренню наслідків корупції та сприяння змінам на місцях.

"Зважаючи на важливість антикорупційної реформи в Україні для покращення індивідуального благополуччя та розвитку громад, вирішальним має стати підвищення нетерпимості суспільства до корупції. Залучаючи студентів до табору, ми хотіли показати, що вони не самотні у своєму намірі зміни країну, і запропонували їм необхідні інструменти",  сказала Діана Зубко, керівниця проекту ПРООН "Прозорість та доброчесність публічного сектору".

"Цей табір є не тільки чудовою платформою для студентів, а ще й унікальною можливістю об'єднати найбільш активних молодих людей, які хочуть викорінити корупцію",  сказала Світлана Оліфіра, прес-секретарка Національного антикорупційного бюро України, яка була однією зі спікерів табору.

"Ці молодіжні посли – насіння для змін, які будуть поширені по всій країні і ми допоможемо їм бути життєздатними. Разом з ПРООН ми будемо підтримувати антикорупційні проекти молоді та залучати студентів до різних антикорупційних ініціатив", – сказала вона.

"Під час цієї дводенної події я зустріла 23 інших однодумців. Це команда мрії, яка може змінити ситуацію в Україні та далеко за її межами. Я вірю, що разом ми зможемо перетворити Україну на розвинену, вільну від корупції та сильну країну",  написала на своїй сторінці у Facebook Роксолана Хан, одна з учасників табору.

На таборі учасники презентували свої ідеї антикорупційних проектів, деякі з яких будуть підтримані ПРООН.

Дванадцять студентів були обрані модераторами для майбутніх спільних антикорупційних заходів ПРООН та НАБУ. Влітку вони знову зустрінуться для організації Антикорупційного фестивалю думок, який планується провести у вересні 2018 року.

"Наша мета полягає в тому, щоб перетворити корупційну пухлину на звичайну застуду",  каже Артем Кривуля, один з молодіжних антикорупційних послів.

Табір є частиною річної кампанії "Студенти проти корупції", яка була започаткована НАБУ у партнерстві з ПРООН у березні 2017 року. За минулий рік команда відвідала 23 університети у 19 містах та зустрілася майже з 4 000 студентів.