Новини

Місцева демократія дає поштовх місцевому розвитку

Місцева демократія дає поштовх місцевому розвитку. Головною складовою цих процесів є люди, громади. Саме тому одним із перших кроків для розвитку місцевої демократії є визначення статутів територіальних громад.

А ще варто розробити рекомендації як ефективно залучати мешканців до використання інструментів місцевої демократії, - наголосила Ірина Гайдучик, керівниця Волинського інституту права, хабу ПРООН.

12 лютого 2018 року у Вінниці відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню і напрацюванню подальших кроків щодо вдосконалення розвитку місцевої демократії за участі влади, представників громадськості та експертів ПРООН.

«Учасники та учасниці круглого столу підтвердили, що питання посилення участі громадян в управлінні місцевими справами потребують нагального врегулювання. Різні форми локальної демократії (місцеві ініціативи, загальні збори громадян за місцем проживання, громадські слухання, електронні петиції та ін.), які визначені Законом України «Про місцеве самоврядування», потребують деталізації в статутах територіальних громад, що відповідатиме засадам закладеним Європейською хартією місцевого самоврядування. Також потрібно удосконалити законодавство, аби посилити зв’язок депутатів місцевих рад із виборцями та врегулювати підвищення відповідальності депутатів», - поділася головними результатами обговорення Анжела Малюга, керівник Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

63 % українців та українок беруть участь у житті місцевої громади. Проте, лише 8 % вважають, що можуть впливати на ситуацію у своєму місці згідно з дослідженням ПРООН  http://bit.ly/2BUgQLY . ПРООН підтримує розвиток місцевої демократії як одного з ключових елементів реформи децентралізації, та сприятиме посиленню ролі громадськості у виробленні політики.

Детальніше про обговорення за посиланням: http://bit.ly/2EmSgFc