Новини

Разом проти корупції: виховуємо молодь і студентів для майбутньої України, вільної від корупції

У Міжнародний день боротьби з корупцією ПРООН в Україні навчає молодь етичній і вільній від корупції поведінці в рамках мультимедійного уроку, проведеного сьогодні в українських школах для забезпечення доброчесності майбутніх фахівців України і подолання цього серйозного злочину, який підриває соціально-економічний розвиток у всіх суспільствах.


30751361134 3b9443005489989485Київ, 9 грудня 2016 року – Як корупція впливає на освіту, охорону здоров'я, правосуддя, демократію, процвітання і розвиток? ПРООН в Україні відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією, який цього року фокусується на корупції як однієї з найбільших перешкод для досягнення Цілей сталого розвитку, забираючи гроші звідти, де вони найбільше потрібні, послаблюючи врядування, процвітання, дотримання прав, надання послуг і сферу зайнятості.

У рамках цієї діяльності ПРООН в Україні організувало ряд ініціатив для молоді з метою підвищення їх обізнаності щодо етичної поведінки, корупції і шляхів її подолання в Україні, яка підписала Конвенцію ООН проти корупції у 2006 році.

З цією метою ПРООН в Україні у партнерстві з проектом EdEra розробили антикорупційний мультимедійний урок для школярів 9-11 класів, доступний в Інтернеті. Матеріали уроку включають в себе сценарій для вчителів, мультимедійну презентацію для показу учням під час уроку, робочий аркуш учня, а також посібник для вчителів для поглиблення своїх знань щодо феномену корупції.

З метою стимулювання молодих поколінь будувати вільне від корупції майбутнє для України, урок побудований на випадках з реального життя, підкреслюючи, що вибір на користь доброчесності та проти корупції іноді може бути дуже важким, тому потрібно бути готовим до цього. Матеріали уроку були передані Міністерству освіти України для впровадження в українських школах по всій країні. Офіційний запуск уроку відбувся сьогодні в школі №148.

31592971815 9daa0ff70675934796806«Сьогоднішня українська молодь керуватиме країною завтра. Ми повинні забезпечити, щоб майбутні покоління українських фахівців знали, що вони можуть зробити для боротьби з корупцією і реагувати з етичної точки зору в ситуаціях, які мають відношення до корупції. Викорінення корумпованої поведінки, не даючи їй навіть шансу зародитися у цих молодих людей, є найвірнішим способом досягти цього. Саме молодь цієї країни буде боротися з корупцією», – пояснив Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

Для стимулювання критичного мислення і заохочення молоді задуматися про важливість етики і вільної від корупції поведінки у повсякденних ситуаціях, ПРООН в Україні також підтримала конкурс антикорупційних відеоробіт, організований Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) для студентів.

ПРООН пліч-о-пліч з Україною бореться з корупцією і прагне надати будь-яку допомогу, необхідну для підтримки соціально-економічного розвитку в країні.