Новини

«Рада за Європу» допоможе Верховній Раді перетворитися на сучасний Європейський парламент

17 жовтня 2016, у приміщенні Верховної Ради України відбулася панельна дискусія високого рівня «Парламенти та всеосяжна демократична реформа».

 
xRada1 JPG pagespeed ic CEbGRoRt7U54565Як зробити демократію реальністю в Україні та, найбільш важливо, як зробити це швидко? Це питання сьогодні обговорили провідні європейські та українські реформатори. Вони розглянули історії успіху інших країн та роль національних парламентів у підтримці конкретних реформ у молодих європейських демократіях.
 
Швидка імплементація програми реформ найважливішої демократичної інституції є надзвичайно важливо: Верховна Рада є не лише законодавчим органом, але також відіграє ключову роль у бюджетних питаннях. Вона здійснює контроль над виконавчою владою, призначає ключових державних посадових осіб, а також діє як репрезентативний та діалоговий форум для посадовців високого рівня.
 
«Поштовхом до революції Євромайдану була спрага громадян до відповідального й демократичного врядування, та бажання наблизитися до Європейського Союзу через Угоду про асоціацію між Україною і ЄС. Сильний і ефективний парламент є запорукою міцної демократії, що відповідає на запити народу. Аби підтримати ці прагнення, Європейський союз через впровадження проекту «Рада для Європи» задіє передовий досвід і кращі практики з усіх країн ЄС задля зміцнення Верховної Ради. Цей проект демонструє, яку важливість ми надаємо успішній реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» зазначив Посол Хюґ Мінґареллі, Глава Делегації представництва ЄС в Україні.
 
«Реформа Верховної Ради України є однією з найбільш важливих завдань, яке сьогодні стоїть перед нами», - зауважив Андрій Парубій, Голова Верховної Ради України.
 
29903924324 547b497ef8 o78687«Перетворюючи виклики на локомотиви реформ, ми переконані, що Проект "Рада за Європу" наблизить Україну до Європи до більш збалансованого та відповідального прийняття рішень, відкритого врядування та громадської участі", - зазначив Джіхан Султаноглу, Асистент Адміністратора та Директор Регіонального офісу Європи та СНД, ПРООН.
 
Проект ЄС-ПРООН "Рада за Європу" започатковано у червні 2016 року для підтримки трансформації українського парламенту на шляху до сучасної, демократичної інституції протягом 2016 – 2018 рр., зокрема через реформування процедур та операційних процесів, модернізацію адміністрації та секретаріату, а також через покращення механізмів для ведення діалогу з громадянами та громадянським суспільством.
 
В перспективі, парламент стане більш прозорою та відкритою інституцією, яка прийматиме якісне та більш відповідальне по своїй суті по формі законодавство, а також надаватиме ефективні та неупереджені послуги всередині парламенту та для всього українського електорату. Як інституційний зразок для наслідування, очікується поширити імплементацію всіх демократичних реформ по всій Україні та допомогти виконати вимоги Угоди про асоціацію за Європейським Союзом.
 
Ознайомтеся з рекомендаціями Місії Європейського парламенту з оцінки потреб під головуванням Пета Кокса щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України.