Новини

Посилюємо потенціал регіональних НОУ, які опікуються захистом внутрішньо переміщених осіб

Харків, 10-11 жовтня 2016 року – ПРООН в Україні розпочала серію тренінгів для регіональних громадських організацій, які опікуються захистом прав та наданням допомоги внутрішньо переміщеним особам.

 
20161012-bigСекретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у партнерстві з ПРООН та Ресурсним центром для вимушених переселенців започаткували серію тренінгів, які мають сприяти зміцненню потенціалу регіональних громадських організацій (ГО), підвищенню їх професіоналізму та спроможності надавати якісні послуги та ефективно захищати права внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
 
Необхідність реалізації зазначеної ініціативи базується на результатах попереднього дослідження потреб, проведеного Ресурсним центром, у ході якого оцінено потреби 168 регіональних організацій, більшість з яких наголосили на необхідності отримання нових знань у сфері стандартів захисту прав людини.
 
«Цей тренінг присвячений проблемам захисту прав людини та гендерної рівності, які постали сьогодні надзвичайно гостро. Більше того, ми сподіваємося, що цей захід допоможе нам встановити міцні зв'язки між різними місцевими організаціями та Секретаріатом Уповноваженого у рамках захисту прав людини та нових викликів, які постають перед Україною», - зазначила Тетяна Дурнєва, виконавчий директор Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України».
 
У ході тренінгу регіональні організації отримали нові знання щодо міжнародних стандартів захисту прав людини, гендерної рівності, особливостей забезпечення прав ВПО, дізналися про імплементацію цих стандартів на рівні національного законодавства, а також мали змогу познайомитись з роботою національної інституції з захисту прав людини.
 
Як відмітила пані Тимоніна, представник Секретаріату Уповноваженого: «Захист прав внутрішньо переміщених осіб перебуває в полі постійної уваги Уповноваженого, оскільки ми розуміємо наскільки уразливою є ця група населення. При цьому в своїй діяльності ми дуже покладаємось на громадські організації, оскільки, як засвідчив досвід реалізації інших мандатів Уповноваженого, саме сильне громадянське суспільство може стати ефективним запобіжником порушень прав людини та надійним партнером Секретаріату Уповноваженого».
 
Наступні аналогічні семінари пройдуть в Одесі, Запоріжжі, Полтаві та Львові.
 
Зазначена ініціатива відбувається за підтримки проекту ПРООН «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини», який фінансується міністерством закордонних справ Данії.