Новини

В Києві аналітики та журналісти обговорили перспективи та можливості Порталу відкритих даних Верховної Ради України

Київ, 4 липня 2016 року - Відбулось обговорення функціоналу та наповнення Порталу відкритих даних Верховної Ради України, а також воркшоп "Аналізуй Раду, кодуй для громади" щодо роботи з відкритими парламентськими даними. Захід був організований Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.


Open Data stickersКерівниця проекту Надія Бабинська презентувала діючу версію Порталу відкритих даних Верховної Ради України, розповіла про плани щодо збільшення переліку груп наборів даних, роботу над покращенням роботи порталу, наповнення наборів даних, а також висловила сподівання, що вказані дані будуть активно використовуватись для аналізу парламенту та створення нових сервісів.

Менеджер проекту Вадим Гудима провів тестування ключових елементів порталу і разом з учасниками воркшопу дослідили роботу Порталу, наповнення наборів даних тощо.

Під час обговорення було висловлено сподівання, що проект буде продовжено, адже є потреба розширити перелік груп наборів даних як мінімум інформацією про Порядок денний, інформацією про витрати на народних депутатів, внесення поправок до законопроектів і інформацією про роботу Комітетів ВРУ.
 
ДОВІДКОВО

Портал відкритих даних Верховної Ради України — це веб-ресурс, на якому в структурованому вигляді містяться більше 400 базових наборів відкритих парламентських даних про законодавство, законопроекти, пленарні засідання, народних депутатів України та інше. На основі цих даних можна створювати аналітичні продукти та веб-інструменти, які б надавали інформацію про роботу парламенту у максимально доступному вигляді. Розробка порталу стала можливою завдяки співпраці Громадянської мережі ОПОРА та Апарату Верховної Ради України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Громадянська мережа ОПОРА закликає розробників та аналітиків долучатись до використання парламентських даних для створення зручних та корисних інструментів.