Новини

Тридцять кращих антикорупціонерів з регіонів отримали нові знання під час Другої антикорупційної школи ПРООН

Київ, 25-27 квітня 2016 - Відбулась Друга Антикорупційна школа ПРООН, ключовими темами якої стали врегулювання конфлікту інтересів та громадські інструменти перевірки декларацій чиновників.

 
26435456960 b94a48d444 oЗ понад 280 аплікантів було відібрано 30 кращих громадських діячів та журналістів-розслідувачів з Хмельницького, Черкас, Чернівців, Кременчука, Новоград-Волинського, Дніпропетровська, Лисичанська, Рівного, Харкова, Перечина, Львова, Ірпіня, Старобільська, Івано-Франківська, Одеси, Києва.
 
За три дні учасники Школи мали можливість обмінятись досвідом ведення антикорупційних заходів у себе в регіонах, побрейнстормити над кращими проектами та повністю зануритись в антикорупційну практику з фахівцями Центру протидії корупції, проекту "Наші гроші", Громадського люстраційного комітету, Центру "Ейдос", Transparency International Україна, Центру політико-правових реформ. Приємним сюрпризом для слухачів стала участь у якості тренера члена новоствореного антикорупційного органу Національного агентства з питань запобігання корупції Руслана Рябошапки, з яким говорили про особливості обраної Україною моделі системи запобігання корупції.
 
"Концентрація фахівців в одному місці, концентрація зацікавлених громадських діячів дає і знання, і заряд енергії, коли ти ще раз утверджуєшся в думці, що йдеш у правильному напрямку. Такі школи дозволяють знайти нових партнерів та вивчити ефективні інструменти дій на місцевому рівні", - ділиться враженнями учасниця Другої антикорупційної школи ПРООН з Кременчука Лариса Гориславець.
 
26708081105 71d5ab6b1c oЦього року Україну чекає повний запуск Національного агентства з питань запобігання корупції. Як Нацагентство, так і громадськість вже зовсім скоро матимуть доступ до електронної системи декларацій майна чиновників та можливість їх перевіряти. Тому дуже важливо зрозуміти, які інструменти є у громадськості для перевірки декларацій та як діяти якщо виявлено конфлікт інтересів. В контексті цього, учасники вивчили:
• Хто і як подаватиме декларації у 2016 році;
• Як звіряти інформацію у деклараціях з даними реєстрів майна та що їх поєднує;
• Що таке конфлікт інтересів та актуальне законодавство з теми;
• Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в органах державної влади та аналіз судової практики;
• Відповідальність за корупційні правопорушення;
• Як організовувати адвокаційну кампанію та прцювати з медіа.
 
"Корупція - це не унікальне для України явище. Але в чому Україна унікальна - це громадянське суспільство. Кожен антикорупційний закон, який був прийнятий, пройшов громадську експертизу і був проадвокатований, власне, громадськими діячами", - зауважив член НАЗК Руслан Рябошапка.
 
Отримані знання учасники Другої антикорупційної школи ПРООН мають можливість застосувати під час реалізації власних проектів, до розробки яких приступили вже безпосередньо під час практичних занять.
 
ПРООН буде продовжувати роботу з найктивнішими учасниками Школи та надає можливість отримати міні-грант на впровадження власних антикорупційних ініціатив на місцевому рівні.
 
«НАЗК не зможе без громадськості належним чином контролювати декларації чиновників, виявляти конфлікт інтересів. Тому наша мета зробити цей процес національним та залучити якомога більшу кількість відповідальних громадян з усієї України», - підкреслила експерт з інституційного розвитку ПРООН Софія Ковач.