Новини

Від гарного до видатного: посилення потенціалу Омбудсмена України

Київ, 19 лютого 2016 року – Уповноважений Верховної Ради України з прав людини і Програма розвитку ООН офіційно оголосили про запуск спільного проекту «Посилення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

 
20160219-sliderЦе перший проект спрямований саме на посилення потенціалу Секретаріату Омбудсмена задля ефективного просування реформ з акцентом на права людини, відповіді на процеси децентралізації шляхом розширення регіональної присутності, підвищення рівня обізнаності в сфері прав людини, а також сприяння забезпеченню рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в контексті «нових викликів».
 
 
 
Захід зібрав представників Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, правозахисних громадських організацій, дипломатичного корпусу та міжнародних організацій для обговорення стратегічного питання: що необхідно зробити для того, щоб національна інституція з прав людини перейшла від гарного до видатного. Обговорення було присвячене темі використання стратегічних інструментів для розвитку національної інституції з прав людини, регіональної розбудови механізмів захисту прав людини в Україні, а також підвищення обізнаності в сфері прав людини в країні.
20160219

«У січні 2016 року проведено роботу по актуалізації Стратегічного плану Уповноваженого, оновлено пріоритети, визначено додаткові цілі та розширено коло завдань, які ґрунтуються на сучасних викликах у сфері прав людини в Україні», – зазначила Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради з прав людини.
IMG 7347x 

«В Україні важко переоцінити роль Омбудсмена як інституції, яка займає унікальне місце на теренах прав людини в Україні, виконуючи функцію сторожового пса в сфері прав людини та висуваючи питання прав людини на перше місце у процесі реформ», – зазначив Маркус Бранд, радник з питань демократичного врядування ПРООН в Україні. Він підкреслив, що ПРООН в Україні є одним із перших та постійних партнерів Офісу Омбудсмена з 2012 року.

IMG 7412xx 
Аллар Йокс, колишній Омбудсмен Естонії та експерт ПРООН, відзначив відмінну командну роботу Секретаріату Уповноваженого: «Значні досягнення українського Омбудсмена стали можливими завдяки команді професіоналів Секретаріату та тісній співпраці з громадянським суспільством».
 
З презентаціями можна ознайомитись тут.