Новини

Верховна Рада України запровадила сервіс "Відкриті дані"

Київ, 4 грудня 2015 – На офіційному веб-сайті Верховної Ради України у рамках реалізації пріоритетних заходів зі створення Електронного Парламенту запроваджено сервіс "Відкриті дані".

 
20151205З сьогоднішнього дня на офіційному веб-сайті Верховної Ради України на виконання плану реалізації пріоритетних заходів із забезпечення більшої прозорості, відкритості та підзвітності Верховної Ради України розпочав свою роботу у тестовому режимі новий сервіс "Відкриті дані".
 
Портал відкритих даних Верховної Ради України призначений для публікації даних у відкритих форматах і створений на виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних.
 
До першочергового переліку наборів відкритих даних, розпорядником яких є Верховна Рада України, згідно з Положенням про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, увійшли:
 
• Нормативно-правова база України (база даних "Законодавство України");
• Інформація про розгляд питань порядку денного Верховної Ради України (пленарні засідання);
• База даних законопроектів Верховної Ради України.
 
Сервіс "Відкриті дані" запроваджено у рамках реалізації пріоритетних заходів зі створення у Верховній Раді Електронного Парламенту. Відтепер громадськість, експертне середовище, науковці мають змогу здійснювати більш ефективний контроль за діяльністю єдиного законодавчого органу, оскільки дістають у своє розпорядження інструменти запобігання і виявлення корупції.
 
Сервіс не лише забезпечуватиме участь громадськості та експертних груп у прийнятті рішень Парламентом і комітетами, але й надаватиме якісні публічні послуги з очікуваним скороченням часових затрат на виписки/обробку запитів.
 
Тестову версію порталу "Відкриті дані" з часом буде доопрацьовано спільно з партнерами проекту - Програмою Розвитку ООН (UNDP) та Громадянською мережею ОПОРА.