Новини

Беремо курс на відкритість поліції

Київ, 29 вересня 2015 – Громадські активісти з різних регіонів України взяли участь у конференції "Відкритість правоохоронної системи", організованої Асоціацією УМДПЛ спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки ПРООН в Україні.

 
DSC 0592-300x199У контексті триваючого процесу реформування правоохоронних органів для забезпечення справедливості і неупередженості, конференція була спрямована на обговорення питань відкритості та прозорості поліції, обмін досвідом і побудову співпраці між громадянським суспільством та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини відповідно до моделі "Омбудсман Плюс".
 
"Рушійна сила будь-яких змін — небайдужа позиція активних громадян. Завдяки саме ним, ми зможемо зробити наші правоохоронні органи більш прозорими, доступними та демократичними", — зазначив у своєму вітальному слові Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації УМДПЛ.
 
DSC 0400-300x199Ірина Кушнір, представник Уповноваженого з питань підготовки конституційних подань та дотримання права на доступ до публічної інформації, акцентувала увагу присутніх на важливості доступу до публічної інформації в Україні та окреслила завдання, які стоять перед Уповноваженим у частині виконання норми Закону України "Про доступ до публічної інформації".
 
Безперешкодний доступ кожного громадянина до публічної інформації, передусім і в системі правоохоронних органів, є ефективним механізмом запобігання розвитку корупції та однією з ознак прозорості діяльності правоохоронної системи в цілому. На цьому наголошували учасники конференції, які жваво обговорювали питання відкритості правоохоронної системи української держави.
DSC 0632-300x199 
Іван Юрчик, координатор моніторингової кампанії Асоціації УМДПЛ, представив учасникам результати всеукраїнської кампанії "Громадський моніторинг дотримання права на доступ до публічної інформації в діяльності Міністерства внутрішніх справ", що була підтримана ПРООН. Учасники конференції виявили велику зацікавленість до результатів моніторингової кампанії, розмова згодом переросла в цікаву та тривалу дискусію.
 
 
"Відкрита й прозора правоохоронна діяльність є одним із пріоритетів євроінтеграційних прагнень України. Зокрема, створення системи, яка забезпечує три стандарти: прозорість, підзвітність та участь громадськості", — наголосила Уляна Шадська, керівник програми "Відкритість правоохоронної системи", що реалізує Асоціація УМДПЛ.
 
DSC 0422-300x199Уляна Шадська поділилась ідеєю щодо Стратегії "Відкрита поліція" для створення нових пріоритетів у сфері відкритості та прозорості правоохоронних органів.
 
"Стратегія "Відкрита поліція" — це не просто впровадження інструментів для комунікації і забезпечення доступу до інформації. Передусім, це нова філософія управління, побудована на принципах прозорості, підзвітності, взаємодії та участі громадськості. Ми переконані, що без забезпечення високого рівня відкритості та взаємодії з громадськістю неможливо повернути довіру народу до правоохоронців", — прокоментувала пані Уляна.
 
Формування довіри до роботи правоохоронців потребує великих зусиль і чіткого розуміння того, яку поліцію хочуть бачити українці у найближчій перспективі — підсумували учасники зустрічі. День обговорень та пошуків нових рішень під час конференції надихнув громадських моніторів на майбутні звершення та активні дії у їхній подальшій роботі.