Новини

Хто буде обирати членів Національного агентства з питань запобігання корупції?

Київ, 28 серпня 2015 – Міністерство юстиції України провело повторні вибори представників від антикорупційної громадськості до конкурсної комісії Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).


m-bZcQtoIamУповноважена посадова особа, відповідальна за проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції, Перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова поінформувала присутніх, що Міністерство отримало близько 50 пакетів документів від неурядових організацій. З них Міністерство юстиції України разом з Цільовою командою реформ відібрали 24, подані документи яких відповідали вимогам Положення про проведення конкурсу.

Представники Програми розвитку ООН, Ради Європи і Представництва ЄС в Україні були запрошені до участі у виборах в якості спостерігачів.

Участь у виборах взяли 23 із 24 запрошених неурядових організацій. Свої кандидатури висунули 19 членів громадських об'єднань. Усі представники громадських об'єднань мали можливість ознайомитися з біографіями кандидатів і заслухати їх публічні виступи. У результаті голосування, яке проводилося прозоро і демократично при допомозі секретаря, вибраного від громадськості, Уповноважена посадова особа Наталія Севостьянова зачитала відмітки про голосування у всіх бюлетенях. За результатами голосування до конкурсної комісії з обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції були обрані:
 
DtJ0R7mbdRLeАндрій Марусов, Трансперенсі Інтернешнл Україна
Леся Шевченко, Фундація "Відкрите суспільство"
Віктор Шлінчак, Інститут світової політики
Віктор Таран, Центр політичних студій і аналітики
 
Міністерство юстиції очікує, що склад конкурсної комісії НАЗК буде затверджено на найближчому засіданні Уряду. Перше засідання конкурсної комісії планується відразу потому.

Вибори громадських представників до конкурсної комісії НАЗК відбулися за підтримки проекту ПРООН "Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства в Україні".