Новини

“Децентралізація відкриває нові можливості для інноваційних адміністпативних послуг” - Оснат Лубрані

5 грудня 2018 року у м. Києві 500 представників ОТГ дізналися про ефективні методи взаємодії з громадянським суспільством та залучення людей у процес прийняття рішень на Третьому форумі об’єднаних громад.

«Децентралізація відкриває нові можливості для інноваційних адміністпативних послуг. Тому заохочуйте молодь та громадян долучатися до законотворчих процесів, не залишаючи нікого осторонь – ось моя порада місцевим органам влади в Україні», - рекомендує Оснат Лубрані , Координаторка системи ООН, Координаторка з гуманітарних питань і Постійна представниця ПРООН в Україні, 500 представникам з усіх регіонів України під час Третього форуму об’єднаних громад. 

Лише 16% жінок на даний час очолюють об’єднані територіальні громади, 19,3 % були обрані головами селищних рад, і всього лише 9,6% очолюють облради. 

«Нова якість медичних послуг, інфраструктури та освіти мусить бути пріоритетом для місцевих органів влади. А очільники об’єднаних територіальних громад разом з головами місцевих та сільських рад відповідальні за створення нового рівня надання послуг місцевим жителям», - зазначає Геннадій Зубко, Віце-премєр міністр України та Міністр регіонального розвитку.

На сьогоднішній день вже створено 743 ОТГ. Уряд планує створити ще 1285 громад до 2020 року. Із розгортанням реформи децентралізації, за останній рік надходження до місцевих бюджетів зросли на 22,5%